Pişir TV - Yemek Tarifi Videoları

Közlenmiş Biberli Roka Salatası Tarifi

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL

Kategori: Salata Tarifleri Salata ve Meze
289 İzlenme

Açıklama

Lezzetli közlenmiş biberli roka salatası tarifi; 

MALZEMELER

1 demet Roka,
3 adet büyük boy Közlenmiş Biber,
1 avuç iri çekilmiş ceviz içi,
2 adet kuru incir,
1 yemek kaşığı rendelenmiş parmesan,
Nar ekşisi,
Zeytinyağ.

Közlenmiş biberli roka salatasının yapılışı; https://www.kevserinmutfagi.com/kozlenmis-biberli-roka-salatasi-tarifi.html

*********************

Son zamanlardaki favori salatam bu benim. Şimdi biri çıkıp dese ki herkes bir yemek seçecek ve hayatının sonuna kadar yalnızca onu yiyebilecek, bu salatayı seçme ihtimalim çok yüksek. Dönem dönem değişiyor insanın favori yemekleri malum. Hemen karar vermeden önce bir düşünürüm bıkar mıyım ileride diye, öyle fevri kararlar vermem bu tür önemli konularda:)

Közlenmiş Biberli Roka Salatası diyete Uygun mudur?

En çok öğle yemeği olarak tüketiyorum bu salatayı bu aralar. Sıklıkla üzerine beyaz peynir de ufalıyorum bir miktar, güzel bir öğün oluyor tek başına. Diyette olanlar için iyi bir alternatif olabilir, favorilere ekleyin derim. Özellikle ofis çalışanları için evden rahatlıkla götürülüp ofiste dertsizce yenebilecek bir yemek olması açısından da büyük avantajı var. Çalışanlar için diyet yapmanın, öğle yemeğini ayarlamanın ne kadar zor olduğu malum. Evden sıcak yemek götürülemiyor, her iş yerinde ısıtma imkanı yok. İş yerinde yemek çıkıyorsa mutlaka çok yağlı, kalorili vs. oluyor yenmiyor. Dışarıda yemeye kalksan para dayanmaz. Yine dönüp dolaşıp evden pratik, kolay yenebilir bir şeyler getirmeye geliyor konu. Doyurucu bir salata da en akarı kokarı olmayan seçeneklerden biri kesinlikle.

Salatada ne tür değişiklikler yapılabilir?

Her salata tarifinde olduğu gibi genel hatırlatmamı yapmadan geçmeyeyim yine. Salata kişisel damak zevkinin en kolay yansıtılabileceği yiyecek türüdür. Her türlü ihtimale açıktır. Malzemeleri bire bir kullanmak zorunda değilsiniz, istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ben salatada tatlı şeyleri sevmem mi diyorsunuz mesela çıkarın inciri. Ben domatessiz salata yiyemem mi diyorsunuz domates ekleyin. Salata dediğin nar ekşisiyle değil limonla yapılırcılardan mısın çıkarın nar ekşisini sıkın limonu. Tek sınırınız hayal gücünüz kısacası. Benim verdiğim tarifler tamamen benim damak zevkimin yansıması. Haa derseniz ki damak zevklerimiz çok uyuşuyor birbiriyle, aynısını yapın; bir de salatayı yerken minicik bir gülümseme kondurun yüzünüze. Görün bakın nasıl daha da lezzetleniyor:) Lezzetli yemek yemek insanı mutlu ettiği gibi mutlu şekilde yemek yemek de yemeğin lezzetini artırır.

Afiyetle kalın…

*******************

loading...

Yorum Yazın